قطعات واترجت

قطعات واترجت

برای مشاوره یا سفارش قطعات واترجت مورد نظر با شماره 02636101821 تماس بگیرید

قطعات واترجت قطعات واترجت قطعات واترجت قطعات واترجت

قطعات واترجت KMT

قطعات واترجتقطعات واترجتقطعات واترجت

قطعات واترجت BFT

قطعات واترجت قطعات واترجت قطعات واترجت قطعات واترجت قطعات واترجت قطعات واترجت

 

دستگاه های برشکاری قطعات واترجت که با ترکیبی از دو تکنولوژی cnc و واترجت قادر میباشند تا با سرعتی بالا تر و همچنین دقتی بیشتر به برشکاری مواد مختلف از جمله سنگ، آهن، استیل، آلومینیوم، شیشه، سرامیک و … بپردازند. امروزه جایگاه بسیار مهمی در تولید قطعات صنعتی را دارا هستند.

دستگاه های واترجت عملیات برشکاری را با فشار بالا و ترکیب آب با ماده ساینده انواع بسیاری از مواد را برش دهند. قطعات واترجت در صنایع مختلف مانند قطعه سازی، نظامی، صنایع هوایی و ماشین سازی کاربرد بسیار دارد.

در قطعات واترجت ، ابزار برش، آب خالص یا آب به همراه مواد ساینده می‌باشد. فرآیند برش با آب خالص معمولا برای مواد کم استحکام مانند کاغذ، شیشه، فایبر گلاس و مقوا و فرآیند برش به همراه مواد ساینده، برای مواد مستحکم مانند فلزات و آلیاژها کاربرد دارد.

پروسه برش در واترجت از یک باریکه آب با سرعت بسیار بالا تشکیل میشود، که یک ماده ساینده به منظور برش مواد آلیاژ یا سخت تر نسبت به شیشه و آلومینیوم به آن تزریق شده و مخلوط آب و مواد ساینده طبق طرح کامپیوتری که به دستگاه داده شده عملیات برش لیزر را انجام میدهند. این مواد ساینده در قطعات واترجت ها ها معمولا سیلیکون کارباید، سیلیس یا لعل می‌باشد که بسته به جنسی که باید ماشینکاری شود درنظر گرفته می‌شود.

قطعات واترجت cnc :

برش انواع فولاد بدون هیچگونه اثر حرارتی در سطح برش به دلیل ماهیت سرد برش.
حذف عملیات ماشین کاری به دلیل دقت بالای دستگاه.
تنها راه ممکن برای برش مواد خاص همچون تیتانیوم، سوپرآلیاژها و …
برش طیف وسیعی از مواد اعم از سنگ، شیشه، چوب، فلزات و …
موارد مصرف برش واترجت
نیروگاهی و پتروشیمی
هوا فضا
صنایع چوب و کاغذ
مشتی سازی
صنایع دفاعی
خودروسازی
خانه سازی، سرمایشی و گرمایشی
تجهیزات سیمان، فولاد و قند و شکر
بازار های آهن و آهن فروشی ها
صنایع غذایی
آموزشی( سازمان های فنی و حرفه ای، دانشگاه ها و هنرستان ها)
دکوراسیون
معدن
چاپ و بسته بندی
سنگ
پارچه
پلاستیک و …

کاربرد دستگاه برش واتر جت در سنگ:

امروزه یی از مهمترین بخشها در طراحی داخلی ساختمان ها بارگیری برش های قطعات واترجت بر روی انواع سنگ های تزئینی است، در کمترین زمان میتوان به طرح هایی بدیع دست یافت که چشم هر بیننده ای را به خود خیره خواهد ساخت. این تکنولوژی هر روز درحال پیشرفت می باشدو ما نیز در ایران با بهره مندی از آخرین تکنولوژی روز جهان برای تمامی معماران و طراحان داخلی سنگ را همچون موم نرم ساخته ایم.

با توجه به اینکه برش با دستگاه قطعات واترجت به دلیل ماهست برش سرد هیچگونه اثر حرارتی در سطح فولاد ایجاد نمی نماید کلیه برش ها با این دستگاه با کیفتی کم نظیر و با دقت بسیار بالا انجام می پذیرد به همین دلیل هیچ نیازی به ماشین کاری قطعات وجود ندارد.

از دیگر مزایای واتر جت برش آب با 2 نازل همزمان و برش فولاد های خاص و سوپر آلیاژها همچون تیتانیوم می باشند.

قطعات واترجت در برشکاری شیشه

قطعات واترجت ، از دیرباز در آسیا و اروپا استفاده از شیشه یکی از متداول ترین فعالیت ها در ایجاد و خلق آثار هنری و معماری به شمار می رفته است، که کاری بسیار مشکل و توان فرسا به شمار می رود، نمونه های این آثار را در معماری های کلیسایی و در معماری سنتی ایران می توان دید. بوجود آوردن برش در طرح های خارق العاده از شیشه یکی دیگر از توانمندی های واتر جت است.

کاربرد دستگاه واترجت در برش چوب

کمتر ایرانی را میشناسید که با این هنر اصیل آشنا نباشد، خلق اشکالی زیبا از برش های خلاقانه بر روی چوب برای همه ما آشناست. یکی دیگر از کاربری های واترجت امکان طراحی بر روی چوب است، کمتر ماده اولیه ای را می توان یافت که نتوان با واتر جت بر روی آن کار کرد. این دستگاه منحصر به فرد یکی از هنرمند ترین نجار ها به شمار میرود.

تقاضای زیادی برای ماشین های برشکاری CNC در خلال سالهای متمادی در ایالات متحده وجود داشته است. ممکن است افراد زیادی وجود داشته باشند که در مورد برشکاری CNC با قطعات واترجت و دستگاه آن اطلاعی نداشته باشند. اما باید بدانیم این روش یک روش بسیار کم خطر و آسان تر از روش های برشکاری سنتی به حساب می آید.
ماشین برش کاری CNC واترجت در هنگام عملیات برش یک ورق فولادی

ماشین برشکاری CNC واتر جت چیست؟

یک ماشین برشکاری CNC واتر جت یا CNC Waterjet یک دستگاه صنعتی است که از فشار قوی آب برای برش متریال متنوع استفاده می گردد.  دستگاه قطعات واترجت می تواند فقط از آب به عنوان جریان برش دهنده استفاده کند که این نوع  در برش چوب و لاستیک به کار می رود. این دستگاه ممکن است از آب به همراه یک ماده ساینده همچون گارنت یا اکسید آلومینیوم بهره مند گردد که این روش برای برش کاری متریال مستحکم تر نظیر فولاد های مختلف به کار می رود. دستگاه CNC قطعات واترجت دارای پمپ واترجت برش می باشد که این پمپ تامین کننده آب با فشار بالا می باشد. در واقع پمپ واترجت دارای استهلاک بالایی است و تهیه یک پمپ با کیفیت، امری ضروری برای برشکاران واترجت می باشد.

در سالهای متمادی در ایالات متحده تقاضای زیادی برای ماشین های برشکاری CNC واترجت وجود داشته است. ممکن است افراد زیادی  باشند که در مورد برشکاری CNC قطعات واترجت و دستگاه آن اطلاعی نداشته باشند. اما باید بدانیم این روش یک روش بسیار ایمن تر  و آسان تر از روش های برشکاری سنتی به حساب می آید. در روش برشکاری با قطعات واترجت ، جریانی از آب به همراه یک ماده ساینده Abrasive بکار گرفته می شود تا ورق فلزی را برشکاری کند. از این قطعات واترجت برش خورده در ساخت دیگر تجهیزات استفاده می گردد.

از برشکاری با روش واتر جت در کارگاه های ساخت استفاده زیادی می گردد. دقت بالای این روش برشکاری یکی از مزایای آن محسوب می گردد. از دیگر محاسن این روش، و ستفاده فراوان آن در صنعت عدم نیاز به اوپراتورهای زیاد و همچنین کاهش زمان اجرای عملیات می باشد. همیشه برشکاری با روش های سنتی که با استفاده از دستگاه های الکتریکی انجام می شود همراه با خطرات زیادی بوده است. به علاوه روش گفته شده میزان مصرف بالایی از برق را به همراه خواهد داشت. اما در برشکاری CNC با واترجت یک پمپ الکتریکی با موتور بسیار بسیار قوی به کار گرفته می شود تا فشار جریان آب را بالا ببرد. اعمال آب با فشار بالای اینچنین منجر به امکان برش کاری روی ورق فلزی می گردد. در روش حرفه ای برشکاری با واترجت اوپراتوری با سطح مهارتی بالا مورد نیاز می باشد. به دلیل اینکه چنین کاری نیاز به مهارت بالا و دقت فراوانی دارد. برای رسیدن به دقت های بالا در برش با واترجت، ماشین های برشی با موتورهای الکتریکی برنامه ریزی شده و قوی نیاز می باشد. هرچقدر دستگاه برشکاری CNC واترجت پیشرفته تر باشد، توقع می رود برش دقیق تری انجام گردد.

از دستگاه قطعات واترجت برای برش انواع فلزات نظیر برش آلومینیوم، برش آهن و یا موارد دیگر نظیر سنگ و گرانیت استفاده میشود. دستگاه واترجت از یک جریان آب خالص به همراه یک ماده ساینده مانند اکسید آلومینیوم که با سرعت از یک محفظه خارج میشود استفاده میکند. اگر فلز در برابر حرارت ضعیف باشد برش آن با قطعات واترجت در رتبه اول قرار میگیرد. در مواردی که دستگاه واترجت از مواد ساینده برای برش استفاده نمیکنند بازه ضخامت برش آن ها بین 0.17 الی 0.33 می باشد. دستگاه واترجت قابلیت برش های پیچیده با سرعت بالا و با استفاده از اهرم های سه بعدی را دارد. در کل برش واترجت برای مواردی که به حرارت حساس و بسیار سخت میباشند مانند برش فولاد مناسب می باشد.

موارد استفاده از قطعات واترجت

معرق کاری سنگ : برای تولید معرق سنگ از دستگاه قطعات واترجت سینتکس یا همان جت آبی استفاده میشود. از مزیت دستگاه CNC واترجت نسبت به روش های صنعتی این است که قطعات به صورت دقیق و با کمترین درز بین قطعات مونتاژ میشوند.

قطعات صنعتی: چون برشکاری با واترجت سرد است و گرما بروی قطعات برش تاثیر نمیگذارد برای برش انواع قطعات فولادی، آلومینیوم، برنج، استیل و .. کاربرد دارد.

معماری: همانند بازار هنر در بسیاری از ساخت و ساز ها برای طراحی بروی سنگ ها ، کفپوش ها  و… از دستگاه واترجت استفاده میکنند.

صنعت خودرو: برای ساخت و تولید خودرو و نیز ابزارآلاتی که برا ساخت خودرو مورد نیاز می باشد از برش CNC واترجت استفاده میکند.

هوا فضا: شرکت هایی که قطعات صنایع هوا و فضا را تولید میکنند. بیشتر آلومینیوم ها را ماشین کاری میکنند که توسط یک جت آب به راحتی ماشین کاری می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با کارشناسان